SürdürülebilirlikECOLOGİC JEANS

Tarzından ödün vermeden doğaya saygılı, sürdürülebilir ve şık Ecologic Jean koleksiyonumuzla çevre dostu bir yaklaşımı benimsiyor, Sürdürülebilir tasarım ile kreatif parçaları buluşturup aksesuarları ve etiketleri de aynı yaklaşımla hazırlıyoruz.

COLIN’S Ecologic Jean koleksiyonu ile her tarza uyan farklı kombinler sunarken su ve kimyasal kullanımını da yaklaşık yüzde 80 oranında azaltıyor, sezonun trendlerini çevre duyarlılığıyla birleştirdiğimiz şık tasarımları, indigoyla başlayan birçok farklı renk varyasyonu ile mükemmelleştiriyoruz. Tutkulu renklerin doğaya dost tasarımla birlikteliği yeni sezon trendlerini yakalamak isteyenler için ekolojik seçenekler sunuyor. Doğa dostu materyaller ile göz alıcı tasarımların birleşimi eco-moda severlerin yeni sezon kombinlerinde başrolü üstleniyor.

Doğada 2 yıl içinde kaybolan düğmeler, hayvan derisi ve zararlı kimyasal kullanımının sıfır olduğu jakronlar ve etiketler için geri dönüştürülmüş kraft kağıtlarıyla birbirini tamamlıyor. Sürdürülebilirlik hedefiyle çalışıyor, ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlarken ürünlerin göz alıcılığından da bir şey kaybetmesine izin vermiyoruz.RECYCLE TRİKOLAR

Doğaya saygı ilkesini kendimize rehber edindik ve geri dönüştürülmüş iplikleri yeni triko koleksiyonumuzla modaya kazandırdık. Sürdürülebilir moda koleksiyonumuza bir yenisini daha ekleyerek triko koleksiyonunu modaseverlerin beğenisine sunduk.  Sonbahar renklerini doğaya dost tasarımlarla birleştirerek oluşturduğumuz yeni erkek triko koleksiyonumuz, eco-moda severlerin kombinlerinde başrolü üstleniyor. Koyu tonlarda hırka ve kazakların yer aldığı koleksiyon tarzından ödün vermek istemeyen ve tercihini doğa dostu ürünlerden yana kullananların sonbahardaki favorisi olmaya devam ediyor.AKILLI YEŞİL MAĞAZA

Tüm mağazaların iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili teknik kontrollerini (elektrik, yangın, havalandırma vb.) yaparak güvenli ve sağlıklı bir çalışma ve mağaza deneyimi oluşması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

2020 yılı itibarıyla ‘Akıllı Yeşil Mağaza Projesi’ni başlattık. Bu bağlamda aydınlatma ve iklimlendirme sistemlerini otomasyonla yöneterek tüm elektrikli cihazlarımızın enerji tüketimlerini anlık olarak takip edebiliyoruz. Tüm işletmelerimizde düşük enerji tüketen LED aydınlatmalara geçişi tamamladık.

Böylece enerji kaynaklarını daha verimli kullanarak enerji tüketimimizi minimuma indiriyoruz.

Özetle;

Daha az su tüketen, ekoloji dostu proses seçimi yapıyor, Ekoloji dostu (eco-friendly) hammadde seçimine, Water-less yöntemiyle üretilen kumaşlar kullanmaya devam ediyoruz.

Ürünlerimizde çevre dostu kimyasallar kullanıyor, Tedarikçilerimizin kullandığı kimyasalları yasaklı kimyasal listeleri ile izliyoruz.

Enerji tüketimi düşük aydınlatma ve cihazların seçiyor, Akıllı mağaza uygulamalarına geçiş ile düşük enerji tüketimi sağlıyoruz. Elektrik, gaz, benzin gibi fosil tüketimlerimizi izliyor ve azaltmaya çalışıyoruz.

Paydaşlarımızla Yeşil İş Stratejileri oluşturuyor ve işbirlikleri kuruyor, Geri dönüştürülebilir atıklarımızı ayrı topluyoruz.

TEMA VAKFI BAĞIŞ 🌱

Eroğlu Holding olarak ülkemizde çıkan orman yangınlarıyla zarar gören bölgelerin tekrar ağaçlandırılması için TEMA Vakfı’na 20.000 fidan bağışı ile destek verdik. Yarınlarımızı yeniden yeşertip yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz.

SERTİFİKALAR

+ ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi

+ ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

+ ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi

+ Ticaret Bakanlığı Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Belgesi

ETİK HAT

Ülke ve dünya çapında rekabet edebilmek, katma değer yaratmak ve güvenilir işbirliği zeminleri oluşturabilmenin anahtarı olan Kurumsal Yönetim İlkeleri, aynı zamanda gerçek bir kurum olmanın temel dinamiği olan İtibar Yönetimi standartlarının da temel gereksinimidir.

Colin’s Etik Hat, kurumsal yönetim ilkelerimizin önemli parçalarından biri olarak, bu güvenli ortamı sağlamayı, öncelikle çalışanlarımız için güvenilir, şeffaf ve adil bir çalışma ortamı yaratmayı hedefler. Süreç ve prosedürlerimizin işleyişini güvence altına alır. Colin’s’te biz "Adalet”, “şeffaflık”, “hesap verebilirlik” ve “sorumluluk” kavramlarıyla şekillenen bu sürecimizin, kurumun içinden başladığına inanır ve Colin’s Etik Hat ile çalışanlarımızın bunu pratik olarak da hissedebildikleri bir dünya ile pekiştirmeyi hedefleriz.

Çalışanlarımız, Colin’s Etik Hat’la oryantasyon eğitiminden başlayan tanışma sürecini, tüm ofislerimizde bulunan, afişler, broşürler, bilgilendirici mailler ile çalışma yaşamı boyunca sürdürür.