İADE VE DEĞİŞİMLER

İade ve değişim prosedürü nedir?

Colin's Online Mağaza'dan satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış olması ve ürünlerin üzerindeki tüm aksesuarların eksiksiz olması koşuluyla, 30 gün içerisinde faturanızla birlikte iade edebilirsiniz. İç giyim ürünleri iade ve değişim kapsamına dahil olmamaktadır.

Beden değişimi yapmak istediğiniz ürünlerimizi mağazalarımızda dilediğiniz ürün ve bedeniyle değiştirebilirsiniz.Mağazalarımızda beden değişimi ve ürün değişimini yapabilirsiniz.

Puan harcaması yapılarak satın alınan ürünlerde iade ve farklı bir ürünle değişim durumunda, harcanan puanlar silinecektir.Biriktirdiğiniz puanlar yıl sonuna kadar geçerli olup; bir sonraki yıla devir olmamaktadır.

Aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?

“Hesabım” alanında yer alan "Siparişlerim" listesinden iade etmek istediğiniz siparişinizi seçerek iade talebi oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra ekranda çıkan iade kodu ile birlikte ücretsiz olarak ürünü faturanız ile beraber en yakın PTT firmasının ofisine teslim ederek iade adresimize ücretsiz olarak yollayınız.

Not: PTT acentelerinde kabul sağlanmamaktadır. PTT merkez ofis ve şubeleri gönderilerin teslim edileceği noktalardır. En yakın PTT şubesi için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

https://enyakinptt.ptt.gov.tr/Enyakinptt/

İadeler hangi kargo firmasıyla yapılmaktadır?

İade etmek istediğiniz ürünleri anlaşmalı olduğumuz PTT kargo firması ile ücretsiz olarak Colin’s Online Mağaza İade Depo adresimize gönderebilirsiniz.  Diğer tüm kargo şirketleri ile yapılan iadelerde kargo ücreti göndericiye aittir.

İade onay süreci nasıldır?

İade işlemi için tarafımıza ulaşan ürün, yukarıda belirtilen iade şartlarına uygun olup olmadığı konusunda incelenecek olup, iadeye uygun olması durumunda işlem onaylanarak iadesi alınacaktır.

Geri ödeme ne zaman ve nasıl yapılır?

İadesi alınan ürününüzün tutarı (kargo hizmet bedeli hariç) 7 iş günü içerisinde ödeme yapmış olduğunuz hesap veya kredi kartınıza aktarılacaktır. Kapıda ödeme siparişlerinizde ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı ve IBAN sahibinin adını ve soyadını müşteri destek hattımıza iletmeniz gerekmektedir.

Sitenizden aldığım ürünleri mağazalara iade edebilir miyim?

Sitemizden alınan ürünleri faturanız ile birlikte 30 gün içerisinde en yakın Colin’s mağazasına iade edebilir ya da mağazalarımızda değişimini yapabilirsiniz.